Karlstad Kommuns Näringslivscenter guidar till rätt hjälp

Näringslivsavdelningen på Karlstads Kommun guidar dig till rätt hjälp och stöd. Både nu i coronakrisen men självklart även med alla möjliga fundering som gäller dig och ditt företag. Kommunen har tagit fram olika åtgärder för att minska konsekvenserna för dig som företagare.

Välkommen att höra av dig till oss med allt som berör dig som näringsidkare just nu!

Du kan nå oss via Kontaktcenter på 054 – 540 00 00, svarsgrupp 3 eller på våra direktnummer nedan:

Märet Engström, näringslivschef, 054 – 540 12 41, maret.engstrom@karlstad.se
Marianne Andersson, näringslivsstrateg, 054 – 540 80 17, marianne.andersson@karlstad.se
Maria Starrin, näringslivsutvecklare, 054 – 540 81 19, maria.starrin@karlstad.se
Thomas Skeppstedt, näringslivsutvecklare, 054 – 540 80 58, thomas.skeppstedt@karlstad.se
Rose-Marie Andersson, näringslivsutvecklare, 054 – 540 12 95, rose-marie.andersson@karlstad.se
Henrik Lindholm, landsbygdsutvecklare, 054 – 540 10 33, henrik.lindholm@karlstad.se
Linda Harkman, universitetssamordnare, 054-540 10 51, linda.harkman@karlstad.se

Läs mer här >>

 

 

Dela:
Tillbaka